21/04/2016

3M™ Car Wrap Convention 2016

3M™ Car Wrap Convention 2016 to kompletnie nowa odsłona aktywności 3M™ w branży oklejania samochodów. Jako pierwsi otwieramy certyfikowane centrum szkoleniowe dla aplikatorów w Europie Środkowo-Wschodniej, The Wrap Center.

3M™ Car Wrap Convention 2016 to wydarzenie poświęcone polskiemu car wrappingowi. Kwietniowe spotkanie było okazją, by wspólnie z ekspertami z branży, profesjonalnymi aplikatorami, trenerami oraz przedstawicielami niemal 20 firm związanych z aplikacją folii w Polsce, porozmawiać na temat produktów, rozwiązań i rozwoju car wrappingu w Polsce.

Podczas wydarzenia ogłoszono m.in. przejęcie przez firmę 3M™ producenta rozwiązań gwarantujących całkowite bezpieczeństwo przy cięciu folii - Knifeless Tape Systems. Zaprezentowano także nową folię 3M™ Wrap Film z serii 1380.

„Nowa folia to odpowiedź na rosnące wymagania aplikatorów, którym zależy na produkcie pozwalającym na aplikację w najgłębszych przetłoczeniach i zapewniającym doskonałe pozycjonowanie i repozycjonowanie. Nowy produkt to ulepszona wersja folii z serii 1080, dzięki której na zeszłorocznych targach Moto-Show w Krakowie udało się ustanowić nowy rekord Guinnessa w najszybszej zmianie koloru auta” – powiedziała Martyna Taczanowska z działu Commercial Solutions w 3M Poland.

W ramach wydarzenia wystąpił także jeden z autorów nowego rekordu Guinnessa – aplikator Rafał Żmuda, który zapowiedział otwarcie The Wrap Center – pierwszego centrum szkoleniowego 3M™ w Europie Środkowo-Wschodniej. Rafał jest w ścisłej czołówce certyfikowanych trenerów 3M™ na świecie oraz posiada unikatowy na skalę światową certyfikat Knifeless Accredited. W swoim wystąpieniu opowiedział także o zaletach car wrappingu.

„Całkowita zmiana koloru pojazdu nie świadczy o kaprysie użytkownika auta, ale o pewnym prestiżu. To proces odwracalny, całkowicie bezpieczny dla oryginalnego lakieru samochodu, a szeroki wachlarz kolorystyczny folii daje wręcz nieograniczone możliwości kombinacji i dostosowania koloru auta do indywidualnych potrzeb. Cieszy mnie, że coraz więcej osób w Polsce dowiaduje się czym jest car wrapping i czym różni się od tradycyjnych form zmiany koloru auta, takich jak np. lakierowanie.” – powiedział Rafał Żmuda, certyfikowany trener z programu 3M™ Endorsed Vehicle Graphics Installer, właściciel firmy WRAPTOR.

Swoje wystąpienie podczas 3M™ Car Wrap Convention miało także dwóch zagranicznych gości związanych z rynkiem aplikacji folii - Marcio Oliveira, globalny szkoleniowiec z ponad 30-letnim doświadczeniem w zmianie koloru auta, a także Mike Smith, pełniący funkcję Global Portfolio Managera, odpowiedzialnego za produkty do car wrappingu w 3M™ na świecie. Na koniec 3M™ Car Wrap Convention odbył się wspólny pokaz aplikacji na żywo Rafała Żmudy i Marcio Oliveiry, przy użyciu nowej folii graficznej 3M™.

3M™ Car Wrap Convention, to dobry początek dla wszystkich działań planowanych przez 3M™ w ramach rozwoju polskiego rynku car wrappowego. Będzie się działo!

Galeria: