28/05/2018

3M Knifeless Summit – warsztaty aplikacji z taśmami 3M™ Knifeless

Pokazy i konkursy w zakresie technik wykorzystania innowacyjnych taśm 3M™ Knifeless były główną atrakcją Knifeless Summit, wyjątkowego eventu zorganizowanego dla certyfikowanych aplikatorów 3M Endorsed z całej Polski. Wydarzenie miało miejsce 21 i 22 maja br., a poprowadzili je Phil Aquin, uznany specjalista i światowy guru w aplikacji taśm 3M™ Knifeless, oraz Rafał Żmuda, certyfikowany trener 3M z The Wrap Center. Spotkanie zakończył konkurs technik pracy z taśmą – 3M Knifeless Challenge 2018. Znamy już pierwszych na świecie zwycięzców!

Rozwiązania 3M – dla tworzenia aut z charakterem

Car wrapping, czyli oklejanie pojazdów folią, staje się coraz popularniejsze. Dzięki zastosowaniu nowatorskich metod oraz zaawansowanych technologicznie produktów, takich jak folie z serii 3M™ 1080 oraz taśmy 3M™ Knifeless, możliwa jest kompletna metamorfoza i indywidualizacja wyglądu samochodu, z zachowaniem pewności co do utrzymania lakieru w nietkniętym stanie. Oba produkty zostały wyróżnione medalami The Prize for Innovations na Międzynarodowych Targach Rema Days.

Czym są taśmy 3M Knifeless?

Taśmy 3M™ Knifeless służą do bezpiecznego i precyzyjnego cięcia folii. Z pomocą poszczególnych rodzajów taśm wykonany bez wysiłku pasy i inne kształty wymagające równego rozłożenia, docięcia w trudnych miejscach, a także dowolne wzory, płomienie i inne zaprojektowane kształty. Gwarantem bezpieczeństwa cięcia jest to, że w tym procesie nie używa się noża, a więc nie ma ryzyka uszkodzenia powierzchni lakieru. W efekcie folie mogą być aplikowane nawet na najdroższych autach bez obaw, że przy docinaniu uszkodzimy lakier. Najwyższej jakości materiały zastosowane w żyłkach zapewniają precyzyjną linię cięcia, a wysoka elastyczność dedykowanych do wycinania wzorów taśm serii 3M™ Knifeless Design Line sprawia, że możliwe jest cięcie w dowolnym kierunku, a nawet tworzenie nieregularnych konturów, płomieni, skomplikowanych aranżacji.

Knifeless Challenge 2018

Zwycięzcy

W zajęciach wzięło udział 24 aplikatorów z całej Polski, a do 3M Knifeless Challenge 2018 podeszło 17 śmiałków. Najlepszym z nich okazał się Mateusz Popow z Wrapster Polska, drugie miejsce zajął Mariusz Domański z Agencji Reklamowej Nova Vision, a trzecie miejsce przypadło w udziale ex aequo Rafałowi Batorowi z Auto Szyby Euro-Glass oraz Tomaszowi Rękasowi z BETA-DRUK Sp. z o. o.
Gratulacje!

I miejsce 3M Knifeless Challenge 2018
Mateusz Popow – Wrapster Polska

I miejscce 3M Knifeless Challenge 2018 - Mateusz Popow

II miejsce 3M Knifeless Challenge 2018
Mariusz Domański - Agencja Reklamowa Nova Vision

II miejscce 3M Knifeless Challenge 2018 - Mariusz Domanski

III miejsce 3M Knifeless Challenge 2018
ex aequo
Rafał Bator - Auto Szyby Euro-Glass oraz Tomasz Rękas - BETA-DRUK Sp. z o. o.

III miejscce 3M Knifeless Challenge 2018 - Tomasz Rękas

III miejscce 3M Knifeless Challenge 2018 - Tomasz Rękas

Galeria: