Oklejanie i reklama na samochodzie. Programy i szkolenia 3M™ dla aplikatorów

Dlaczego warto się szkolić?

Oklejanie samochodów, to branża, która wymaga od aplikatora ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Niezależnie od tego, czy zaczynasz, czy oklejanie to Twoje całe życie - szkolenia i uczenie się nowych technik będą nieodłączną częścią rozwoju własnych kompetencji i poszerzania wiedzy. Ucząc się u źródła - dzięki nabytym umiejętnościom lepiej wykorzystasz właściwości folii tak, by kleić dokładniej, a przede wszystkim wydajniej.

Oszczędzasz więc czas i podnosisz jakość swojej pracy.

Program 3M Endorsed

3M Endorsed to prestiżowy certyfikat rozpoznawalny na całym świecie. Jego uzyskanie nie tylko otwiera dodatkowe możliwości, ale także daje ogromną satysfakcję. Jeśli masz już doświadczenie w oklejaniu, chcesz wzmocnić i poszerzyć swoje kompetencje na najwyższym poziomie - to program dla Ciebie.

W trakcie zadań praktycznych używane są wyłącznie materiały 3M. Daje to uczestnikom możliwość pracy na najlepszych produktach, a w przyszłości – pewność, że ich usługi dostarczą klientom pełne zadowolenie.

Szkolenia podstawowe i zaawansowane

Jeśli trochę kleisz lub dopiero zaczynasz ale nie czujesz się pewnie i chcesz uczyć się według najlepszych praktyk, szkolenie podstawowe będzie dla Ciebie idealne.

Dla wraperów posiadających już doświadczenie, chcących rozwijać swoje umiejętności, najlepszym rozwiązaniem będzie szkolenie zaawansowane.

Nawet najlepszy materiał bez ugruntowanej wiedzy jak go zastosować nie da dobrego efektu.


Centrum Szkoleniowe "The Wrap Center"

The Wrap Center, jedyne centrum szkoleniowe 3M w Polsce!

The Wrap Center (TWC) to pierwsze certyfikowane centrum szkoleniowe 3M w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako jedyne w Polsce posiada kwalifikacje do prowadzenia szkoleń i certyfikacji programu 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez prawdziwego specjalistę w dziedzinie oklejania samochodów – Rafała Żmudę. Rafał jest zdobywcą wielu międzynarodowych nagród i trenerem z ponad 20-letnim stażem, który pracuje jedynie na foliach 3M. Trener jest również jedynym w Polsce aplikatorem Knifeless Accredited.

TWC skupia swoją działalność na szkoleniach z zakresu aplikacji folii samochodowych. W centrum znajduje się sala wykładowa, przeznaczona na zajęcia teoretyczne oraz wyposażona na światowym poziomie hala szkoleniowa z 3 stanowiskami do praktycznej nauki oklejania samochodów. Pozwala to na pełen komfort, a małe grupy szkoleniowe umożliwiają indywidualne podejście trenera do każdego z uczestników.

The Wrap Center oferuje szkolenia:

  • Oklejanie samochodów: BASIC & ADVANCED Car Wrap Training
  • Certyfikacja 3M ENDORSED INSTALLER Training & Testing
  • PPF Paint Protection Training

Program 3M Endorsed

Program 3M Endorsed jest stworzony z myślą o otwarciu drogi do międzynarodowych aplikacji najlepszym polskim aplikatorom folii samochodowych.

3M Endorsed Installer

Prestiżowy tytuł 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer otrzymują osoby, które z sukcesem przystąpią do egzaminu. W Polsce centrum uprawnionym do prowadzenia certyfikacji w ramach programu jest wyłącznie The Wrap Center.

Przyznany certyfikat rozpoznawalny jest międzynarodowo dzięki wspólnym w ponad 200 krajach standardom egzaminowania. 3M, to firma rozpoznawana dzięki najwyższej jakości produktów. Jednak by uzyskać końcowy efekt na najwyższym poziomie warto znać odpowiednie techniki aplikacji naszych materiałów. Z tego powodu podjęliśmy się zadania certyfikacji aplikatorów folii, tak aby zapewnić, że klienci końcowi właściwie dobiorą usługę aplikacji.

Chcemy wspierać aplikatorów certyfikowanych w programie 3M Endorsed, jednocześnie słuchając ich uwag i sugestii co do dalszego rozwijania naszych produktów. Po zdaniu wymagającego egzaminu, aplikatorzy otrzymują przywilej posługiwania się logotypem programu 3M Endorsed dla potwierdzenia swoich umiejętności. Może on być używany w materiałach marketingowych oraz na stronie internetowej firmy, która zatrudnia lub korzysta z usług certyfikowanego aplikatora, jednak wyłącznie przy podaniu nazwiska osoby nagrodzonej certyfikatem.

Nazwiska osób certyfikowanych w programie 3M Endorsed wpisane są także do globalnego rejestru certyfikowanych aplikatorów 3M, z którego firma korzysta przy realizacji międzynarodowych zleceń. 3M może również polecać usługi aplikatorów posiadających certyfikat klientom końcowym a także promować program we wszystkich materiałach marketingowych.

Celem 3M jest stworzenie elitarnego, ogólnoświatowego programu potwierdzającego poziom umiejętności aplikatorów, gdzie 3M może dbać o ciągłe doskonalenie ich umiejętności.

Ponadto, 3M jest organizatorem zróżnicowanych działań i akcji edukacyjnych dotyczących stosowania folii reklamowych. Do udziału w owych działaniach medialnych i wizerunkowych, w pierwszej kolejności zapraszani są aplikatorzy z grona 3M Endorsed. W 2014 roku, 3M Poland po raz pierwszy zorganizowało również Forum 3M Endorsed Vehicle Graphics Installers we Wrocławiu, podczas którego wszyscy obecnie certyfikowani aplikatorzy mogli poznać najnowsze produkty 3M, trendy w reklamie, wymienić się najlepszymi praktykami oraz poznać najnowsze techniki aplikacji. W 2015 wspólnie z aplikatorami 3M Endorsed udało nam się pobić rekord Guinness’a w czasie zmieny koloru auta, a w 2016 znów spotkaliśmy się na 3M Car Wrap Convention

Ważne

Certyfikat programu 3M Endorsed daje wiele dodatkowych korzyści. Oprócz tytułu i potwierdzenia umiejętności w zakresie aplikacji folii samochodowych, aplikator zostaje wpisany do globalnej bazy 3M, dostaje rabaty przy zakupie folii 3M u autoryzowanego dystrybutora, ma możliwość wzięcia udziału w programach 3M dedykowanych certyfikowanym aplikatorom i pierwszy dowie się o nowościach wprowadzanych na rynek.


3M™ MCS™ - gwarancja na zadrukowane folie

3M™ MCS™ to pierwsza i najszersza na rynku reklamowym gwarancja, która zapewnia optymalne zachowanie grafiki w całym okresie objętym gwarancją.

Z 3M™ MCS™ masz absolutną pewność, co do grafik na wydrukach wielkoformatowych wewnętrznych i zewnętrznych. Możesz mieć pewność, że wszystkie składniki użyte do produkcji grafiki zostały zaprojektowane i dobrane w celu uzyskania optymalnej wydajności, oraz że zostały przetestowane pod względem funkcjonalności i trwałości. 3M™ stosuje swoje produkty w najbardziej zróżnicowanych warunkach klimatycznych, a zatem jest w stanie dostarczyć wiarygodnych oświadczeń co do ich trwałość we wszystkich krajach świata.

3M udziela gwarancji na gotowe grafiki na folii 3M™, laminatach oraz wydajności atramentu HP Latex. Jest to najbardziej kompleksowa gwarancja w branży LFP (Large Format Printing). Ponadto, Autoryzowany Partner 3M™, który produkuje grafiki został zakwalifikowany zgodnie z gwarancją 3M™ MCS™ i spełnia wysokie wymogi stawiane przez krajowe i międzynarodowe marki.

Jakie mogą być wykonane grafiki zgodnie z gwarancją 3M™ MCS™? Grafiki promocyjne na podłogach, pojazdach i budynkach, szyldach i tablicach, obrandowanie marki w punkcie sprzedaży, na targach - 3M oferuje szeroką gamę produktów i innowacje aby zapewnić Państwu idealne rozwiązanie dla praktycznie każdego rodzaju aplikacji. Dla długoterminowych i krótkoterminowych zastosowań, do dekoracji wnętrz lub promocji na zewnątrz, dla małych budżetów i prestiżowych projektów.

Gwarancja 3M™ MCS™ - Podstawowe informacje
Gwarancja 3M™ MCS™ - Podstawowe informacje

Zakres gwarancji 3M™ MCS™

Z gwarancją 3M™ MCS™ można liczyć na sprawdzony system uważnie produkowanych komponentów. W mało prawdopodobnym przypadku awarii grafiki, możesz być pewien, że Twoje roszczenie zostanie szybko załatwione. W ramach określonych gwarancją oraz okresu (który jest określony przez połączenie folii, laminatu, użytego tuszu, aplikacji i strefy klimatycznej) 3M™ przyczyni się do regeneracji uszkodzonej grafiki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z instrukcją aplikacji gwarancji MCS™ 3M™

Firmy, którym przyznano certyfikat 3M™ MCS™ Warranty:

Mapa partnerów 3M™ MCS™ Warranty